Udostępnij

O nieodkrytym potencjale mózgu napisano i powiedziano już wiele. Jedno jest pewne – jego nieograniczone możliwości to dla nas szansa. Jak prawidłowo wspierać pracę mózgu? I dlaczego jest to tak ważne?

Ludzki mózg pełni niezwykle ważną funkcję. „Wszystko, absolutnie wszystko przez niego przechodzi. To on odbiera informacje przekazywane przez pięć zmysłów (wzrok, słuch, węch, smak, dotyk), to on je interpretuje i to także on przygotowuje odpowiedź, rozkazując ciału, by zachowało się w taki czy inny sposób” – przekonuje Michel Cymes. „Jeśli więc mózg nie działa prawidłowo, dla większości organów i prawie wszystkich naszych funkcji życiowych zwykle kończy się to katastrofą”.

Jedno jest pewne – mózg to część naszego ciała, o którą nie tylko trzeba, ale warto zadbać. Bo tak jak on ma wpływ na nas, tak też i my mamy wpływ na niego. Co więc możemy i powinniśmy zrobić, żeby pomóc mu działać pełną parą? Co lubi ludzki mózg?

  • Sen, na którym nigdy nie wolno oszczędzać!
  • Wyciszenie umysłu i relaksacja, które pomagają oczyścić umysł z nadmiaru myśli.
  • Aktywność fizyczna – najlepsze antidotum na stres, nadmiar negatywnych myśli, depresję.
  • Nauka – codziennie powinniśmy uczyć się czegoś nowego, doskonalić pamięć, odkrywać coś nowego.
  •  Spotkania z kulturą – niebanalną i wymagającą rozrywką dla mózgu, najlepszym odstresowaczem, wsparcia inteligencji.

To wszystko wzmacnia zdolności umysłu i doskonali zdolności neuroplastyczne mózgu.

Na blogu

Blog

Umysł dziecka potrzebuje przerw! Umysł dorosłych także

Dlaczego przerwy w myśleniu są potrzebne? Pomagają dzieciom w szukaniu skupienia, a także pobudzają kreatywność. Skorzystać z takiej pauzy mogą też dorośli. Zdecydowanie warto! Przerwy przywracają uwagę Skupienie się na zadaniu wymaga wysiłku umysłowego. Dotyczy to zwłaszcza dzieci, których system uwagi wciąż się

Czytaj więcej »
Blog

Jest szefem Twojego ciała! Z czego składa się mózg?

Jak wspominasz drogę do domu swojego przyjaciela? Dlaczego twoje oczy mrugają, nawet jeśli o tym nie myślisz? Skąd się biorą sny? Twój mózg jest odpowiedzialny za i wiele innych rzeczy. W rzeczywistości twój mózg jest szefem twojego ciała. Prowadzi program i kontroluje wszystko,

Czytaj więcej »
Scroll to Top