Czy jesteś odporny na ćwiczenia koncentracji?

Brainy ćwiczenia

Udostępnij

Czy istnieje coś takiego jak odporność na rozwój koncentracji?

Chociaż większość ludzi przyznaje, że umiejętność dobrej aktywnej koncentracji jest ogromnym życiowym atutem, większość z nich nie robi nic, aby ją wzmocnić, poprawić, wytrenować. Najprawdopodobniej nie wiedzą, jak i nie mają motywacji, aby to zrobić. Żyją w przekonaniu, że koncentracja jest czynnością uciążliwą i męczącą i że wiąże się z wysiłkiem i napięciem, które są trudne i nieprzyjemne. To przekonanie, które zwykle zaczyna się w młodym wieku, nie jest prawdą.

Rodzice i nauczyciele oczekują, że dzieci będą się uczyć, odrabiać zadania domowe i uzyskiwać dobre oceny. Czasami stosują środki dyscyplinarne wobec dzieci. To sprawia, że ​​dzieci czują się zmuszone do zrobienia czegoś, co im się nie podoba i traktują koncentrację jak coś nieprzyjemnego, zło konieczne. Częste powtarzanie dziecku, że on nie jest wystarczająco skoncentrowane, tworzy podświadomą niechęć do koncentracji i nauki. Tworzy się skojarzenie z przymusem, brakiem wolności i robieniem czegoś, czego nie lubią robić. Nic dziwnego, że kiedy dorastają ich siła koncentracji jest zbyt słaba i niepodparta solidnym fundamentem.

Stephen Richards powiedział, że „koncentracja jest kluczem do manifestowania swoich pragnień”, czyli urzeczywistnienia marzeń i planów. Jest więc potrzebna a może być zabawna, jeśli podejdziemy do niej we właściwy sposób: z radością, pozytywnym nastawieniem, optymizmem i zrozumieniem jej wielkich możliwości. Brainy odczarowuje trening koncentracji, czyniąc go interesującym i pełnym wyzwań dla dzieci.

Zobacz jak

 

 

Na blogu

Blog

Umysł dziecka potrzebuje przerw! Umysł dorosłych także

Dlaczego przerwy w myśleniu są potrzebne? Pomagają dzieciom w szukaniu skupienia, a także pobudzają kreatywność. Skorzystać z takiej pauzy mogą też dorośli. Zdecydowanie warto! Przerwy przywracają uwagę Skupienie się na zadaniu wymaga wysiłku umysłowego. Dotyczy to zwłaszcza dzieci, których system uwagi wciąż się

Czytaj więcej »
Blog

Jest szefem Twojego ciała! Z czego składa się mózg?

Jak wspominasz drogę do domu swojego przyjaciela? Dlaczego twoje oczy mrugają, nawet jeśli o tym nie myślisz? Skąd się biorą sny? Twój mózg jest odpowiedzialny za i wiele innych rzeczy. W rzeczywistości twój mózg jest szefem twojego ciała. Prowadzi program i kontroluje wszystko,

Czytaj więcej »
Scroll to Top