Gdy czytamy, mózg rozwijamy

czytanie dzieciom

Udostępnij

Czy wiesz, że:

Częsta lektura wpływa nie tylko na poziom wiedzy, ale także na efektywność pracy mózgu.

Jak to działa? Już wyjaśniamy!

Im więcej czytamy, tym lepsza jest kondycja komórek mózgowych i tym więcej zapamiętujemy.

Dzięki temu, że czytamy, że zagłębiamy się w powieść i losy bohatera, że wizualizujemy w głowie treści, które przyswajamy, stajemy się dużo bardziej wrażliwi.

Czytanie książek pozwala mózgowi odbyć rodzaj treningu, stymulując mózg do pracy. Efekt?  Istniejące połączenia nerwowe się wzmacniają, pojawiają się też nowe połączenia nerwowe, rozwijają się kolejne struktury mózgu.

Angażowanie mózgu do działania poprzez czytanie to same korzyści. Im bardziej mózg jest aktywny, tym silniejsze będą komórki mózgowe i, co najważniejsze, czytając, ćwiczymy nie tylko samo czytanie, ale też wiele innych umiejętności!

Na blogu

Blog

Umysł dziecka potrzebuje przerw! Umysł dorosłych także

Dlaczego przerwy w myśleniu są potrzebne? Pomagają dzieciom w szukaniu skupienia, a także pobudzają kreatywność. Skorzystać z takiej pauzy mogą też dorośli. Zdecydowanie warto! Przerwy przywracają uwagę Skupienie się na zadaniu wymaga wysiłku umysłowego. Dotyczy to zwłaszcza dzieci, których system uwagi wciąż się

Czytaj więcej »
Blog

Jest szefem Twojego ciała! Z czego składa się mózg?

Jak wspominasz drogę do domu swojego przyjaciela? Dlaczego twoje oczy mrugają, nawet jeśli o tym nie myślisz? Skąd się biorą sny? Twój mózg jest odpowiedzialny za i wiele innych rzeczy. W rzeczywistości twój mózg jest szefem twojego ciała. Prowadzi program i kontroluje wszystko,

Czytaj więcej »
Scroll to Top